Dozowniki do mydła Merida

Hotele, stacje benzynowe, restauracje, szpitale – wszędzie, gdzie mamy swobodny dostęp do publicznych toalet i łazienek dba się o wysoką czystość oraz higienę. Aby tego dokonać, nie tylko stale sprawdza się stan czystości podłogi, ale również wyposaża pomieszczenia w przyrządy, które umożliwiają niwelowanie przenoszenia zarazków i jednocześnie pozwalają na wygodne korzystanie z toalet. jednym z takich urządzeń jest bez wątpienia dozownik do mydła – znajdziemy je praktycznie wszędzie tam, gdzie z toalet czy łazienek korzystają większe grupy osób. Dozowniki do mydła to jeden z najczęściej kupowanych produktów do tego typu pomieszczeń – pozwala na zaoszczędzenie miejsca(najczęściej montowany jest na ścianach), dodatkowo również znacząco zmniejsza ryzyko przenoszenia się bakterii niż w przypadku klasycznej kostki mydła. Dozowniki są proste w obsłudze – najczęściej wymagają naciśnięcia przycisku i uruchomieniu pompki, która dawkuje mydło wprost do wnętrza dłoni. Wiele nowoczesnych dozowników posiada również fotokomórki, które samodzielnie uruchamiają się kiedy podłoży się pod nie dłonie.

Jak powinien być skonstruowany odpowiedni dozownik do mydła? Z pewnością jego obudowa i wszystkie elementy powinny być wykonane z trwałego materiału, odpornego na łamanie czy odpryskiwanie. Najczęściej stosowany jest wzmocniony plastik, jednak wiele firm oferuje również dozowniki wykonane z metalów chromowanych, aby zabezpieczyć je przed działaniem wilgoci. To zagadnienie jest niezwykle istotne – dozowniki będą narażone na kontakt z wodą – nie powinny więc zawierać elementów, które mogłyby śniedzieć czy wręcz rdzewieć. Dodatkowo płynne mydło znajdujące się w dozowniku musi być szczelnie odizolowane od źródeł wody, aby go nie rozcieńczać. Obudowa dozownika musi być odporna na uderzenia, powinna również pozwalać na umieszczenie dozownika do mydła na takiej wysokości, aby mogły korzystać z niego osoby o różnym wzroście, również te niższe. Niezwykle istotne jest zaprojektowanie dozownika w taki sposób, aby uzupełnianie mydła mogło przebiegać szybko i sprawnie. Najczęściej stosuje się metodę, w której to górna klapka dozownika jest ruchoma i przez nią wlewa się konkretny płyn. Istnieją również dozowniki w których wkłada się kolejne sztywne woreczki, a mydło wydobywane jest poprzez ściśnięcie wymiennej tuby.

Dozowniki powinny być zabezpieczone przed działaniem osób niepożądanych – do ich otwierania powinny mieć dojście wyłącznie osoby pracujące dla danej placówki. Dodatkowo dozowniki można wyposażyć nie tylko w klasyczne mydło, ale też w żele pod prysznic i umieszczać je w pobliżu pryszniców, np. w hotelowych łazienkach.

Gdzie kupi można dozowniki do mydła? Z pewnością w licznych firmach specjalizujących się w tego typu sprzęcie. Najczęściej spotykane na polskim rynku to Faneco, Jofel oraz Impeco. Dozowniki znajdziemy również z licznych sklepach internetowych, gdzie oferowane są elementy wyposażenia łazienek. Wiele osób pragnie posiadać dozowniki również w domu – na szczęście obecnie na rynku istnieje wiele ich modeli, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Dozowniki do mydła Merida w naszej ofercie:

Dozownik do mydła stella maxi merida (stal polerowana)

dozownik do mydła stella maxi merida

Dozownik do mydła w pianie Merida TOP (plastik ABS)

Dozownik do mydła w pianie Merida TOP

Dozownik do mydła Merida (montowany do blatu)

Dozownik do mydła Merida montowany do blatu

kama

kama wrote 9 posts

Post navigation