Kawalerka dla pary – za i przeciw

Obecnie ceny mieszkań w Polsce są na tyle wysokie, że nie wszystkie pracujące pary mogą sobie pozwolić na lokum o powierzchni adekwatnej do ich potrzeb. Bardzo często jest tak, że młodzi ludzie mogą sobie pozwolić jedynie na zakup kawalerki. Wielu już na starcie wyklucza taki wariat. A tymczasem kawalerki są bardzo różne.

Najpierw trzeba sprawdzić jaką powierzchnię ma dane mieszkanie. Jeśli ma ono 17-22 metry kwadratowe to faktycznie będzie za ciasno. Przy kawalerkach o powierzchni powyżej 25 metrów można już zdecydować się na kupno. Ważna jest oczywiście nie tylko powierzchnia, ale także rozkład pomieszczeń czy choćby ilość okien. W małym mieszkaniu liczy się każdy metr. Dlatego kuchnia powinna być w aneksie. Jeśli konstrukcja budynku na to pozwala można także wyburzyć ścianę między pokojem a korytarzem i stworzyć mieszkanie typu studio.

W pokoju ustawiamy kanapę z funkcją spania, stolik do kawy, biurko, komodę. W części kuchennej koniecznie meble na wymiar, które sprawią, że zaoszczędzimy dużo miejsca. Małą łazienkę też można wygodnie urządzić dzięki wąskiej pralce i kabinie prysznicowej. W domu musi być oczywiście szafa, najlepiej na wymiar, ustawiona blisko drzwi wejściowych. Na pewno przyda się na kurtki czy buty. Pod sufitami warto zainstalować półki, na których będą książki i ozdobne pudła. Dwie osoby z powodzeniem mogą kilka lat pomieszkać w kawalerce trzeba tylko ją sensownie urządzić. Kawalerka to niskie koszty eksploatacyjne i mało sprzątania. Gorzej jest gdy chcemy kogoś przenocować albo potrzebujmy odrobiny prywatności. Kiedy jedna osoba przyjmuje gościa to druga nie ma się gdzie podziać. Wiele więc zależy od planu dnia partnerów i ich zwyczajów. Na początku związku gdy partnerzy uwielbiają przebywać ze sobą z pewnością kawalerka sprawdzi się bardzo dobrze. Wybierając ten typ mieszkania, musimy liczyć się z tym, że jesteśmy skazani na ciągłe przebywanie z druga osobą, co nie każdemu przypadnie do gustu.. Dlatego wybór takiego lokum trzeba dobrze przemyśleć.

Można urządzić się oszczędnie, sprawdź duży wybór drzwi

kama

kama wrote 9 posts

Post navigation