Uchwyty na papier toaletowy Merida

Publiczne toalety, łazienki w restauracjach – wszystkie te miejsca powinny być odpowiednio zaopatrzone w urządzenia i środki sanitarne, aby korzystanie z nich było bezpieczne i nie nastręczało dyskomfortu z powodu brudu czy też złych warunków sanitarnych. O miejsca takie należy dbać ze szczególną uwagą, gdyż olbrzymia liczba osób korzystających z tego typu rozwiązań jest w stanie skutecznie zanieczyścić podłogę. Konieczne jest regularne czyszczenie podłogi, armatury, oczyszczanie muszli klozetowych – wszystko to przy pomocy specjalistycznych środków chemicznych, odpowiednich do przemysłu,a le również nie wpływających na zdrowie człowieka. Publiczne sanitariaty powinny również być zaopatrzone w odpowiednie podajniki na ręczniki, papier toaletowy – dzięki zminimalizowaniu możliwości dotykania konkretnych elementów podajnika znacząco wpływamy również na higienę całego miejsca. Warto więc wybierać produkty dedykowane specjalnie do tego typu miejsc.

Jednym z najistotniejszych elementów wyposażenia publicznych toalet są oczywiście uchwyty na papier toaletowy Merida. Obecnie podajniki te są tak skonstruowane, aby do ich wnętrza miały dostęp wyłącznie osoby upoważnione. Zazwyczaj są więc one blokowane na kluczyk. Podajniki te składają się najczęściej z dwóch części – po otworzeniu klapy do środka wkłada się dużą, przemysłową rolkę papieru toaletowego i ponownie nakłada klapę. Na zewnętrznej klapie istnieje niewielkie okienka, które pozwala oszacować ilość pozostałego papieru. Dzięki temu możliwe jest określenie, kiedy należy wymienić środek. Uchwyty na papier toaletowy powinny być wykonane z trwałych materiałów – muszą być one odporne na działanie wilgoci, uderzenia, zarysowania. Szczególnie istotne jest tu zapobieganie wnikania wilgoci – niewielka ilość wody sprawi, iż zamknięty w środku papier nawilgnie i będzie kompletnie nieprzydatny, generując tym samym straty.

Uchwyty na papier toaletowy powinny być umieszczanie na odpowiedniej wysokości, aby nikt z użytkowników nie miał trudności z dostępem do niego.
Warto również pamiętać o odpowiednim montażu podajnika – musi być on trwale przymocowany do ściany, dzięki czemu nie będzie możliwości jego zerwania, nawet przy silniejszym szarpnięciu. Podajniki najczęściej mocowane są po wewnętrznych stronach obudowy, dlatego też sięgnięcie do uchwytów jest trudne.

Gdzie kupi można uchwyty na papier toaletowy? Z pewnością w licznych firmach specjalizujących się w tego typu sprzęcie sanitarnym. Najczęściej spotykane na polskim rynku to Faneco, Jofel oraz Impeco. Wiele podajników znajdziemy również w supermarketach czy sklepach ze sprzętem AGD. Jeśli poszukujemy podajników przeznaczonych do hoteli czy też restauracji, koniecznie zwróćmy uwagę na ich trwałość oraz elementy konieczne do montażu na ścianach. Dzięki temu zaoszczędzimy sobie wiele czasu. W przypadku kupna podajników na użytek domowy można wybrać znacznie mniej zabudowane modele, które umożliwią szybką zmianę rolek. tego rodzaju podajniki są znacznie tańsze niż te oferowane dla miejsc publicznych.

Uchwyty na papier toaletowy Merida z naszej oferty:

Uchwyt na papier toaletowy TOP MINI MERIDA (tworzywo ABS)

Uchwyt na papier toaletowy TOP MINI MERIDA

Uchwyt na papier toaletowy Stella Mini Merida

Uchwyt na papier toaletowy Stella Mini Merida

kama

kama wrote 9 posts

Post navigation