Zadbaj o wygląd toalety publicznej dzięki eleganckiej suszarce do rąk

Toalety publiczne są najczęściej kojarzone w okropnym nieładem i nieporządkiem. Odkąd Polska przystąpiła do Unii Europejskiej i pojawia się u nas większa liczba gości zza granicy, przedstawiciele władz gminnych i miejskich starają się, by takie miejsca wyglądały schludniej. Jednym z największych problemów jest nieutrzymywanie toalety w porządku poprzez rzadkie kontrole czystości.

Praktyką częstą stało się więc ustalanie godzinnego harmonogramu, umieszczanego w miejscach widocznych np. na drzwiach toalety, w których osoba odpowiedzialna za utrzymanie porządku musi oznaczyć godzinę kontroli i podpisać się swoim nazwiskiem. Jeśli więc coś będzie nie tak i ktoś zgłosi swoje zażalenie, właściciel firmy sprzątającej będzie zdawał sobie sprawę, kto odpowiada za zaniedbanie. Należy sobie jednak zdawać sprawę, że poza częstą wymianą worków na śmieci czy też przecieraniem umywalki i podłóg, są inne sposoby, by utrzymywać porządek w takiej toalecie. Przede wszystkim, rewolucyjnym wręcz rozwiązaniem okazały się suszarki do rąk.

suszarka do rąk kieszeniowa

Przede wszystkim, ograniczają one znacznie potrzebę kupna papierowych ręczników, które często wykorzystywane są w takiej ilości, że ich ogromne ilości leżą na podłodze. Ręczniki papierowe są także o wiele grubsze niż tradycyjny papier toaletowy, dlatego jeśli w dużej ilości się go wykorzystuje w toalecie, może powodować ich zapychanie. Trzeba także pamiętać o tym, że do produkcji takich papierowych ręczników ścina się mnóstwo drzew, a powodują one generowanie sporej ilości odpadów. Suszarki do rąk wykorzystują energię elektryczną, co jest częstym zarzutem osób, twierdzących, że nie są one przyjazne dla środowiska. Z drugiej jednak strony, ilość takiej energii nie jest współmierna do ilości wykorzystywanych jednorazowych ręczniczków. Przede wszystkim jednak, suszarki elektryczne do rąk nie wymagają tak częstych interwencji osób sprzątających. Właśnie z tego powodu, suszarki takie wybierane są przez większość właścicieli publicznych zakładów. Jednorazowa inwestycja szybko się zwróci, gdy co tydzień czy miesiąc nie trzeba będzie zaopatrywać magazynku w papierowe ręczniki.

kama

kama wrote 9 posts

Post navigation